بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دنیا دار آزمایش است نویسنده: الفب - چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢

دنیا دار آزمایش است

برای آزمایش و امتحان باید از قبل خود را آماده کنید.

برای اینکه بدانید در فلان موقعیت چه کنید که خدا راضی باشد همیشه به دنبال یادگیری واجبات و محرمات دین  ( کسانی که برترند علاوه بر این به دنبال یادگیری مستحبات و مکروهات هم می روند) و تمرین برای درست عمل کردن آن باشید تا در لحظه ی امتحان به درستی از عهده ی آن برآیید.

زمان آزمایش لحظه ی سختی است. حتی کسانی هم که این چیزها را یاد گرفته اند ممکن است وسوسه ی ابلیس و شیطان نفسش فریبش دهد چه برسد به کسانی که اصلا به دنبال یادگیری وپیدا کردن جواب (چه باید بکنیم؟) نبوده اند

البته از لطف خدا هیچ وقت غافل نشوید و از او بخواهید که در همه حال کمکتان کند

در لحظه امتحان اکثرا هر کاری که تا آن لحظه انجام میدادند را تکرار می کنند، همانطور که در مدرسه در زمان امتحان چون فرصت کم است مجبوریم  فقط چیزهایی را که از قبل یاد گرفتیم(چه درست چه غلط) بنویسیم،  پس عمرخود را با کارهای بیهوده تلف نکنید که وقت امتحان برسد و آنرا خراب کنید. قبل ا امتحان بروید و یاد بگیرید

گاهی اوقات سوالی به ذهنمان می آید  که اگر فلان اتفاق بیافتد تو چه کار میکنی؟ به جوابی که به آن می دهی دقت کن چون  ممکن است همان اتفاق برایت بیافتد و ممکن است در لحظه ی امتحان همان کار را انجام دهی کنی پس همیشه به دنبال جواب درست باشید و تمرین برای عمل به آن(و در لحظه ی عمل با ارامش کامل و بدون عجله عمل کنید)

اگر هم امتحان را خراب کردید  به فکر باشید  که دوباره امتحان دیگر را خراب نکنید و با افسوس بیهوده عمر خود را تلف نکنید و تقصیر کارتان را گردن دیگران نیندازید که فلانی باعث اشتباه شد و بگویید خودم بدم و بد کردم تا زودتر به فکر جبران بیافتید.  گذشته گذشت. برای آینده  خود را آماده کنید.

پ.ن:تا توانستم ساده نوشتم که راحتتر درک و عمل کنید که بهانه ای برای اینکه مطلب سنگین بود و نتوانستم درک کنم باقی نماند و اگر اشکالی دیدید بگویید.

  نظرات ()
از کربلا چه بیاموزیم(1) نویسنده: الفب - سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٢

غفلت عده ای زمینه به حکومت رسیدن معاویه (لعنت الله و اولیا و مقربین علیه) و سپس یزید (لعنت الله و اولیا و مقربین علیه) را فراهم کرد و کار را به جایی رسانید که عده ای آن مصیبت عظیم را بر امام زمان خود (سلام  الله و اولیا و مقربین علیه) وارد کردند.

ما باید چه کنیم؟

نباید غفلت کنیم و بگذاریم دوباره آن شرایط به وجود بیاید.

کل الیوم عاشورا کل الارض الکربلا

همه جا کربلا ست.در هر کربلایی امام حسین (علیه السلام) و دشمنانش هستند.باید آنها را بشناسیم تا مبادا هم گروه دشمن امام حسین (علیه السلام) شویم. 

  نظرات ()
عزادار واقعی امام حسین علیه السلام نویسنده: الفب - دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢

امام حسین علیه السلام بخاطر دین قیام کرد.یعنی ثابت کردند که برای دین هر کاری می کند.

ما هم برای اینکه نشان دهیم شیعه ی اوییم باید به همه ی دستورات دین عمل کنیم تا ثابت کنیم که برای دین هر کاری می کنیم .

دستورات دین را در این زمان باید  بوسیله ی مراجع تقلید یاد بگیریم.

یعنی هر چه آنها گفتند عمل کنیم.

یکی از این دستورات دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خداست.

یعنی باید طلبه ها که برای تبلیغ دین خدا عمرشان را گذاشته اند را دوست بداریم.

و کسانی را که مانع دین داری دیگران میشوند(حتی اگر کاری در این دنیا برای رفاه مردم کرده باشد) چون دشمن خدا هستند دشمن بداریم(البته اگر توبه کنند آنها به دوست خدا تبدیل میشوند) مثلا آن کسانی که در زمان پهلوی و به دستور شاه ملعون زنان را مجبور به کشف حجاب می کردند و نمی گذاشتند کسی عزاداری امام حسین علیه السلام برگزار کند دشمن بداریم (البته اگر بعضیشان توبه کنند آنها به دوست خدا تبدیل میشوند)  

پس کسی که عزاداری می کند و این چیزها را رعایت نمی کند عزادار واقعی نیست.

  نظرات ()
نفس چیست؟ نویسنده: الفب - پنجشنبه ٩ آبان ۱۳٩٢

امام علی علیه السلام می فرمایند:هر که نفسش را بشناسد خدا را می شناسد.

این نفس چیست؟

این نفس همین جسم ماست.

نه اینکه مطالعه کنید که وظیفه ی کلیه و معده و ... چیست،چون این شناخت مشکلی را رفع نمی کند و دوای دردی نیست، شما چه وظایف آنها را بدانید چه ندانید آنها کار خود را انجام می دهند.

بسیاری از دانشمندان این چیزها را می دانند ولی بی دین هستند.

شما باید چیزهایی از این جسم که کنترلش در اختیار شماست را بشناسید،

تا با استفاده صحیح از آنها زمینه نزدیک شدن به خدا برای شما فراهم میشود

مسیرهایی در جسم را می نویسم:

1-چشم،دهان،شکم،آلت تناسلی

2- عورت پشت

3- گوش و دست و پای چپ

4- گوش و دست و پای راست

خطرناک ترین مسیر مسیر یک  است . باید چشم و دستورهایش را بشناسید، چشم دستور می دهد به نامحرم بنگر اگر به حرفش گوش دهید از خدا دور میشود و اگر ندهید به او نزدیک میشود.

شکم دستور می دهد مدام غذا بخور ، و برای لذت بخور.اگر زیاد بخورید حال نماز خواندن و برخواستن برای نماز را ندارید.

خطرناکترین عضو آلت تناسلی است.به واسطه ی او  و به خاطر عمل به دستوراتش است که خیلی ها نابود شدند. مثلا راسل گرفتارش آلتش بود.

و افراد بسیاری با مخالف با آن به مقامهای بالا رسیدند.مثل ابن سیرین

مسیر خطرناک دیگر مسیر دو است . باید آنرا بپوشانید و لباس بدن نما نپوشید. دیدن این برجستگی است که آلت را تحریک می کند. کسی که آنرا نمی پوشاند یا خودش لباس بدن نما که تحریک کننده است می پوشد تا دیگران به او دل ببندند گرفتار است.مرد یا زن فرقی ندارد او اسیر شهوتش است.و تا از اسارتش خود را رها نکند به خدا نزدیک نمیشود.او دیگران را هم تشویق می کند و موجب دوری کسی که تحت تاثیرش است هم میشود.

سوره ی مبارکه اعراف آیه 27

اى فرزندان آدم شیطان شما را نفریبد چنانکه پدر و مادر شما را از بهشت بیرون راند و لباسشان را از ایشان برکند

تا عورتهایشان را بر آنان نمایان کند 
در حقیقت او و قبیله‏اش شما را از جایی که آنها را نمى‏بینید می بینند
(
اما بدانید) ما شیاطین را دوستان کسانى قرار دادیم که ایمان نمى‏آورند 

پس حواستان جمع باشد که شیطان یا شیطان صفتان شما را به سمت عشق عورت و لباسهای بدن نما و... سوق ندهد که موجب نمایان شدن عورت است

امان از وقتی که حیا از بین برود.

این مسیرها را در جسم خود بشناسید دستوراتش را بشناسید ، دین و دستورات خدا را هم بشناسید تا با کنترل جسم به خدا نزدیک شوید.

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) ریش (۳) گناه (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) جایز الخطا (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) مستحبات (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان طبق روایات ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج برخی زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان