بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
بعضی از کسانی که در زمان ظهور امام زمان علیه السلام را همراهی نمی کنند نویسنده: الفب - جمعه ۳٠ خرداد ۱۳٩۳

1-کسانی که راحت طلبند

امام زمان علیه السلام در زمان جنگ ظهور می کند. تا ظالم  را سرکوب کند کسانی که راحت طلبند و نمی خواهند در این امر او را یاری کنند و حال جنگ ندارند او را همراهی نمی کنند.

2-کسانی که برداشتشان از قرآن و اسلام با برداشت امام زمان علیه السلام متفاوت است

این افراد ممکن است راحت طلب نباشند ولی چون برداشتشان از اسلام با علم امام متفاوت است با او مخالفت می کنند (همانطور که بعد از پیروزی انقلاب عده ای با امام خمینی (رحمة الله علیه)  که برداشتشان متفاوت بود مخالفت می کردند.)

برای اینکه با سخنان امام زمان علیه السلام آشنا شوید سخنان و حدیثهای دیگر معصومین علیهم السلام را بخوانید.و دین را از مرجع تقلید اعلم یاد بگیرید چون آنها احادیث را بررسی می کنند و کار شما را راحت می کنند.

یک مثال در مورد این افراد می زنم. امام زمان علیه السلام  کسانی را که ظلمشان به حدی رسیده که طبق اسلام باید کشته شوند هرچه ناله کنند بازآنها را می کشد در اینجا بعضی که برداشتشان متفاوت است با او مخالفت می کنند که چرا به او رحم نمی کنی.حتی وقتی تعداد کشته ها زیاد می شود عده ای  می گویند او از آل علی علیه السلام نیست.

در روایتی آمده که امام زمان علیه السلام در زمان ظهور با کسانی مواجه می شود که رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) هم با آنها مواجه نشده بود.

زمان ظهور زمان سختی است خود را آماده کنید.آمادگی این نیست که هم ندبه بخوانید و هم گناه کنید.آماده کردن یعنی خود را برای عمل به اسلام آماده کنید .یعنی به اسلام عمل کنید تا آماده شوید.

 

منبع : دو سخنرانی زیر از آیت الله محمد شجاعی زنجانی

بخش اول خصوصیات امام زمان و نقاط ضعف شیعیان پس ظهور ایشان

بخش دوم خصوصیات امام زمان و نقاط ضعف شیعیان پس ظهور ایشان

  نظرات ()
چادر سر کردن در حرم ها --- مطالبی در مورد بدحجاب نویسنده: الفب - سه‌شنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩۳

خوشبختانه حرم معصومین و امام زاده ها علیهم السلام موجب شده برخی زنان بدحجاب حداقل سالی یکبار چادر سر کنند .

البته ناگفته نماند برخی از این بدحجابان فقط داخل حرم چادر می پوشند و بیرون حرم چادر را کنار می گذارند.چون حرمتی برای شهرهای مذهبی قائل نیستند و این رفتارشان کم کم موجب بد حجاب شدن اهالی همان شهر هم می شود و نوعی تبلیغ به بدحجابی است.البته ممکن است بگویند من همچین نیتی نداشتم که بد حجابی را رواج دهم که نیتشان چیزی را عوض نمی کند آنها چه بخواهند چه نخواهند بد حجابی را رواج می دهند.(این چیزها را قبلا هم گفتم این چیزها مدام باید تکرار شود چون یکبار گفتن برای اکثر افراد که غافل اند بی تاثیر است.)

هر کس که تبلیغ به رها کردن دین یا یکی از احکام دین کند به اندازه ی خود با شیطان همکاری کرده است.

شیاطین دو گونه اند،از جن و انس اند.

به نظر من خطر شیاطین انس از جن هم بیشتر است چون شیاطین جن فقط وسوسه می کنند ولی شیاطین انس مانند بدحجابان با تکرار گناه (مثلا بد حجابی) در جلوی چشم دیگران کم کم آنها را هم به گناه عادت می دهند و یکی از مهم ترین ابزار شیاطین جن هستند.

برخی فیلمهای سینمای ایران هم موجب ترویج بدحجابی می شود که در اکثرشان  از زنان زیبارو استفاده میکنند. که کسانی که حجاب و عفاف برایشان مهم است مدام باید به این موضوع هم توجه کنند.

اینهمه در تلویزیون ایران برای حجاب  تبلیغ می کنند که مثلا زن یک تار مویش هم نمایان نباشد که با نشان دادن یک زن بدحجاب در فیلم سینما همه ی این تبلیغات بی اثر میشود.مثل گاوی که وقتی او را دوشیدند با یک لگد همه ی شیرها را بریزد.

 اگر برای حجاب ارزش قائلید همیشه بدحجابان را تشویق به حجاب کنید.

  نظرات ()
مسابقات ورزشی نویسنده: الفب - پنجشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۳

 اگر صدا و سیما همیشه به پخش مسابقات ورزشی مثلا جام جهانی بپردازد بعضی افراد چیزی نمی گویند ولی اگر در مورد جنگ برنامه ای پخش کند به بدترین صدا و سیمای جهان تبدیل می شود یا اگر با بعضی افراد شبانه روز در مورد این مسابقات صحبت کنید واکنشی نشان نمی دهند ولی همینکه بخواهی با آنها کمی در مورد دین صبحت کنی ناراحت میشوند.

چون به نظر آنها روزی چندین ساعت را صرف این مسابقات کردن اشکالی ندارد ولی پرداختن به دین ایراد دارد.

اینجور مسابقات مثل جام جهانی ابزار خوبی برای سرگرم کردن مردم جهان و پرت کردن حواسشان از مسائلی مثل دین و جنگ و ظلم و دخالت در کشورها و ... است.

  نظرات ()
مطالبی در مورد عبادت نویسنده: الفب - جمعه ۱٦ خرداد ۱۳٩۳

دقت کرده اید که اگر ورزشکاران بی برنامه باشند و  گاهی ورزش کنند و گاهی ورزش نکنند به آن نتیجه مطلوب و سطحی  که مدنظر دارند نمی رسند یا اگر ورزش را ترک کنند به تدریج قدرتی را که بدست آورده اند هم از دست می دهند.

در عبادات هم اینگونه است . اگر سستی کنید به نتیجه مطلوب نمی رسید. و اگر آنرا ترک کنید چیزهایی را که به دست آورده اید هم از دست میدهید.

البته خدا راه توبه را برای برگشتن باز گذاشته است.

پس بسیار خدا را شکر کنید که راه توبه را باز گذاشت که اگر راه توبه باز نبود مانند درختی بودیم که وقتی سوخت و خاکستر شد دیگر نباید به این فکر باشد که همان درخت سابق شود و رشد کند و بالا برود و دوباره بالا برود و آنقدر برود که به کمالش برسد.

و طبق کلام خدا در قرآن همیشه از صبر و نماز یاری جویید.

صبر بسیار مهم است. مثلا شما وقتی با ماشین می خواهید به سفر بروید حساب می کنید که این سفر 15 ساعت می کشد.چونکه مثلا در فلان آزادراه با سرعت بیش از 120 هزارمتر در ساعت نمی توان حرکت کرد و در فلان گردنه حداکثر سرعت باید 10 هزار متر در ساعت باشد .

پس با توجه به حوادثی که از آن خبر ندارید و ممکن است پیش بیاید پس شما حداقل باید 15 ساعت صبر کنید.

و همیشه بخاطر داشته باشید که این خدا بود که شما را آفرید و او بود که شما را هدایت کرد و راه را به شما آموخت تا بوسیله ی چیزهایی که به شما آموخت و قدرتی که به شما داد برخی مشکلات را به دست خود حل کنید  و اوست که از شما مواظبت می کند تا از شر چیزهایی که از آن خبر ندارید در امان باشید.

سوره مبارکه بقره

وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ ۚ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَةٌ إِلَّا عَلَى الْخَاشِعِینَ(45)

از صبر و نماز [برای حل مشکلات خود و پاک ماندن از آلودگی ها و رسیدن به رحمت حق] کمک بخواهید و بی تردید این کار جز بر کسانی که در برابر حق قلبی فروتن دارند دشوار و گران است.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ﴿١۵٣﴾

ای اهل ایمان از صبر و نماز [برای حل مشکلات خود و پاک ماندن از آلودگی ها و رسیدن به رحمت حق] کمک بخواهید زیرا خدا با صابران است.

التماس دعا

  نظرات ()
عید مبعث مبارک نویسنده: الفب - سه‌شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۳

بعثت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) بر کسانی که او را دوست دارند و بالاخص بر کسانی که به او ایمان دارند و ادامه دهنده راهش هستند مبارک باد.

مهمترین نکته ای که جهانیان در مورد پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) باید توجه کنند این است که او ختم رسل است،یعنی بعد او دیگر پیامبری نخواهد آمد که دین جدید و کتاب جدیدی بیاورد. یعنی کتابی دیگری مانند قرآن نخواهد آمد.

برترین وجود خدا است،و بین مخلوقات کاملترین موجود نزدیک ترینشان به خداست.

از وظیفه ی پیامبران نشان دادن راه نزدیک شدن به خدا است.

بعد از پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) دیگر پیامبری نخواهد آمد که راه جدیدی بیاورد پس مردم جهان نباید به دنبال راه جدیدی برای رسیدن به خدا باشند و برای رسیدن به خدا فقط یک راه دارند و آن عمل به دستورات حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) است.

  نظرات ()
مقصود مقام معظم رهبری از فرهنگ نویسنده: الفب - دوشنبه ٥ خرداد ۱۳٩۳

هر جا میگوییم فرهنگ، مقصود ما از فرهنگ، یعنى فرهنگ انقلابى، فرهنگ اسلامى، یعنى ایجاد حرکت فرهنگى بر مبناى اسلام و بر مبناى ارزشهاى اسلامى و حرکت دادن جامعه به معناى حرکت فرهنگى به سمت اهداف اسلامى، تقویت فرهنگ اسلامى و باور اسلامى و آداب اسلامى و اخلاق اسلامى و سنّتهاى اسلامى؛ فرهنگ این است. این‌جور نیست که به هر شکلى ابزارهاى فرهنگى در کشور به‌وجود آمد، ما خوشحال بشویم که بله، فرهنگ پیشرفت کرده؛ نه، پیشرفت فرهنگ و تکیه‌ى روى فرهنگ به معناى فرهنگ انقلابى است، فرهنگ اسلامى است، فرهنگ دینى است، تقویت ارزشهاى انقلابى و اسلامى است؛ این مراد ما است و این آن چیزى است که مورد انتظار از من و شما - به عنوان سربازان این انقلاب - است که باید سینه‌مان را سپر کنیم و براى انقلاب کار کنیم.

منبع : بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‌(4 خرداد 93)

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) ریش (۳) گناه (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) جایز الخطا (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) مستحبات (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان طبق روایات ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج برخی زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان