بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند نویسنده: الفب - دوشنبه ٧ تیر ۱۳٩٥

متن زیر از آیت الله مجتهدی نقل شده:

یکی از کارهای امام صادق علیه السلام در زمان حیاتشان گفتن حدیث بوده است.ایشان حدیث می‌فرمودند و چهار هزار نفر آن احادیث را می نوشتند.از این چهار هزار نفر، چهارصد نفر مجتهد و بقیه یعنی سه هزارو ششصد نفرشان کاسب بودنده اند. مثلاً صفوان جمال ساربان بوده است . آقای بروجردی (رحمة الله) هرگاه می‌خواستند نماز مسافر را درس بدهند ، روایتشان را از صفوان جمال نقل می‌کردند . یا زراره خرازی فروش بوده ، یا زید شحّام پیه فروش بوده است.

پس امام صادق علیه السلام سه هزارو ششصد شاگرد کاسب داشت و چهارصد تای دیگر همان کسانی هستند که کتب اربعمئة را نوشتند و علمای ما آن چهارصد کتاب را در قالب چهار کتاب در آوردندکه: تهذیب و استبصار و من لا یحضره الفقیه و کافی می باشد.

در زمان طلبگی ما مرحوم آمیرزا اشراقی در قم آن چهار صد کتاب را درس می‌دادند و الان آن کتاب‌ها در موزه لندن است. از ایران دزدیدند و بردند . الان اینقدر کتاب‌های خطی شیعه در کتاب خانه‌های ممالک خارجی هست که اجازه دیدنش را هم نمی دهند. شخصی می‌گفت :در عربستان به کتابخانه ای رفتم و می‌خواستم کتاب بگیرم ، در یک قسمت از کتابخانه که متعلق به کتاب‌های شیعه بود قفل بود و اجازه نمی دادند کسی کتاب های شیعه را ببیند.

شیعه الان غریب است.شیعه مظلوم است.

جابربن حیان یکی از شاگردان امام صادق (علیه‌السلام) است که علم شیمی را از آن حضرت یاد گرفت.

ما خیال می‌کنیم این علوم متعلق به خارجی هاست ، در حالی که تمامی علوم از اهل بیت علیهم السلام است . دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند.

 

از کتاب در محضر مجتهدی چاپ 91 جلد 2 ص 180(مولف محمودی گلپایگانی)

 

 

  نظرات ()
داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) نویسنده: الفب - دوشنبه ٧ تیر ۱۳٩٥

مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی نقل کرده:

بنده خدایی در زمان طاغوت حریف زنش نشده بود، زن اصرار داشت که دخترانم باید به دانشگاه بروند، البته آن زمان بی حجاب بودند و چادر نبود، حتی روسری هم نبود، سه تا از دخترها به اصرار مادر به دانشگاه می روند، پدر که شخصی متدین و نمازشب خوان بود نتوانست حریف زنش بشود تا اینکه نوبت دختر چهارمی شد و پدر دیگر اجازه نداد از کلاس ششم بیشتر درس بخواند، عرقچینش را به زمین زده و بر سر خود زد تا این یک دختر را در خانه نگهداشت. شب در خواب دید که سه تا قرآن بزرگ در خانه اش آتش گرفته اند و یک قرآن کوچک هم هست که کناره اش سیاه شده و درحال سوختن است و او با عرقچینش زد و آن را خاموش کرد. فردا خدمت آقای بروجردی رفت و گفت: من چنین خوابی دیده ام، تعبیرش چیست؟


آقای بروجردی می فرمایند: به تهران برو پیش حاج آقا احمد روحانی قمی، که الان نوه ایشان از شاگردان من است و از او بپرس. حاج آقا احمد روحانی قمی را شاید بعضی از پیرمردها دیده باشند، پنجاه سال پیش ایشان استاد تعبیرخواب بودند. آن شخص پیش حاج آقا احمد روحانی می آید و خواب را تعریف می کند، ایشان هم هیچ اطلاعی نداشتند که این شخص سه دختر بی حجاب دارد که به دانشگاه می روند، در پاسخ می گوید: آن سه قرآنی که آتش گرفته، سه تا دختر بی حجاب تو هستند که حریفشان نشده ای و آن یکی که کناره اش سوخته و قهوه ای رنگ شده، آن دخترت است که در خانه نگهش داشته ای.

منبع

http://www.snn.ir/detail/News/303159/9013

 

پ.ن: دختر مانند قرآن است.همانطور که اگر قرآن ها از بین بروند و بسوزند دین از میان می رود، اگر زنان هم بی حجاب شوند دینی باقی نخواهد ماند.

 و هر کس از یاد من روی گردان شود، زندگی (سخت و) تنگی خواهد داشت؛ و روز قیامت، او را نابینا محشور می‌کنیم!»(سوره مبارکه طه : 124)

  نظرات ()
عقب افتادن ازدواج برخی زنان نویسنده: الفب - دوشنبه ٧ تیر ۱۳٩٥

نظر خودم را می نویسم.

برخی زنان با بدحجابی به خیابان و به مدرسه و دانشگاه می‌روند ، فقط برای اینکه در خیابان یا دانشگاه مردی بدن آنان را ببیند و به او علاقه‌مند شود و با او ازدواج کند.

اکثر این زنان با این کارشان گرفتاری‌های زیر را برای خود ایجاد می کنند:

اول اینکه ازدواج خود به عقب می‌اندازند زیرا ازدواج هم نوعی روزی است.هر گناهی به اندازه خود روزی انسان را کم می کند.(البته توجه کنید ازدواج روزی اختیاری است یعنی میتوانید ازدواج نکنید)

 دوم خود را بد نام می‌کنند بطوریکه افراد دیندار برای ازدواج به آن‌ها فکر نمی‌کنند و آن‌ها را بی‌حیا می دانند، زیرا افراد دیندار به دنبال همسر با کمالات هستند و هر کسی را نمی پسندند. شخص دیندار برای رسیدن به کمالات معنوی این همه سختی را تحمل می‌کند و به خاطر این افراد بی‌حیا و بد حجاب زحمتشان را به هدر نمی دهند.

 سوم با این کار اکثر افرادی که به خواستگاری او می‌آیند بیشتر مجذوب اندام او شده اند و به دنبال اندام افراد هستند ،و نه به دنبال انسان با کمالات. اگر به دنبال کسی می گردید که بخاطر کمالات انسانی شیفته آن فرد می‌شود همیشه با حجاب به خیابان بروید تا افراد با کمالات شما را بی‌حیا و بی عفت و بی بند و بار و سرخود و … به حساب نیاورند و همچنین افراد شهوت پرست در شما طمع نکنند.

 چهارم چون بیشتر افرادی که به دنبال این زنان می‌آیند به دنبال اندام او بودند ، اگر آن‌ها با هم ازدواج کنند ، ممکن است بعد از چند وقت که شهوتشان فرونشست ، بخاطر اختلاف‌های بی‌ارزش از هم جدا می‌شوند.  زیرا اولاً آن مرد به دنبال شهوت خودش است حالا که شهوتش اعمال شد دیگر به آن زن نیاز ندارد و به دنبال اندام زیبا‌تر از او می‌رود ، و دوما آن زن کمالاتی نداشت که او را از بقیه ی زنان متمایز کند که همسرش بخاطر آن کمالات مجبور باشد در برابرش کرنش کند ، فقط اندام زیبا داشت که در جامعه زیاد است ، این زن نشد به سراغ زن دیگر می رود.

 

سوره مبارکه طلاق

وَمَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا

هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند(2)

 

وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ ۚ وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ ۚ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا

و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است(3)

 

سوره مبارکه طه

وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنکًا وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ أَعْمَىٰ

و هر کس از یاد من روی گردان شود، زندگی (سخت و) تنگی خواهد داشت؛ و روز قیامت، او را نابینا محشور می‌کنیم!»(124)

می‌گوید: «پروردگارا! چرا نابینا محشورم کردی؟! من که بینا بودم!»(125)

می‌فرماید: «آن گونه که آیات من برای تو آمد، و تو آنها را فراموش کردی؛ امروز نیز تو فراموش خواهی شد!»(126)

  نظرات ()
ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان نویسنده: الفب - دوشنبه ٧ تیر ۱۳٩٥

استادان دانشگاه‌ها در سراسر جهان عمرشان را صرف تحقیق و پژوهش می‌کنند سپس آنرا به عنوان مقاله در نشریه های دنیا چاپ می‌کنند، سپس ظالمانی مثل آمریکا و اسرائیل از مقاله های آن‌ها استفاده می‌کنند و به پیشرفته کردن تجهیزات خود می پردازند و بیشتر به جهانیان ظلم می کنند.

نمی‌دانم چرا در دنیا اقدامی برای مقابله با این حرکت و تحریم علمی ظالمان صورت نمی پذیرد.

نمیدانم چرا استادان دانشگاهها با دست خودشان روز به روز ظالم را قوی‌تر می‌کنند و اقدامی علیه آن‌ها نمی کنند.

آیا از این نمی ترسند روزی این ظلم گریبان خودشان را هم بگیرد.

در هر صورت از امثال ما گفتن و از آنها نشنیدن ،تا جایی که به‌قدری ظلم در جهان زیاد شود که مجبور شوند همه کارشان را رها کنند و بنشینند و گریه و زاری کنند و به اشتباهات خود اعتراف کنند و از خدا بخواهند که فرصتی دوباره به جهانیان بدهد و نجات دهنده ی بشر ومهدی و هدایت‌کننده ی موعود را بفرستد.(که می‌تواند به جهانیان این فرصت را ندهد چون خودشان جهان را به این وضع کشاندند و خدا تقصیری ندارد.)

 

وَمَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا

هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند(سوره مبارکه طلاق:2)

 

البته ممکن روزی سرشان به سنگ بخورد و دست از اشتباهاتشان بردارند(فرض محال که محال نیست) که در اینصورت اگر باز هم بخواهند مانند گذشته خودشان فکر کنند و متکی به عقل خود باشند و به قوانین الهی توجهی نکنند ، بدانند سودی به حالشان نخواهد داشت و بعد از مدتی دوباره وضعشان مانند حال می‌شود ، نظام علمی شان مانند نظام دانشگاهی فعلی،و نظام حکومتی شان هم مانند نظام حکومتی فعلی ، البته به صورت و شکلی دیگر!

این نظام فعلی و این ظلم در جهان چیز جدیدی نیست. در گذشته هم به شکلی دیگر بوده ، مثلا حکومت فرعون (که هیچ‌کس باور نمی‌کند بدون کمک دانشمندان زمان خود توانسته باشد به آن قدرت رسیده باشد) الآن هم به این شکل ظهور کرده .

 

زیرا قوانین واقعی که موجب نجات بشر است را خدا به طور کامل بیان نمود ، و هر کس غیر از دستورات خدا ، به دنبال چیز دیگری برود ، به بیراهه رفته و به مقصد نمی رسد.

زیرا خداوند که این جهان را آفرید و به همه چیز آگاه است حقیقت را گفته ، پس هر کس نمی‌پذیرد ، به یقین به دنبال باطل است.

 

زیرا هر کس غیر از خدا ولی و سرپرستی که اورا تربیت کند و راه را از چاه نشان دهد ، انتخاب کرد ،آن ولی او را به چاه انداخت.

 

مثَل کسانی که غیر از خدا را اولیای خود برگزیدند، مثَل عنکبوت است که خانه‌ای برای خود انتخاب کرده؛ در حالی که سست‌ترین خانه‌های خانه عنکبوت است اگر می‌دانستند! (سوره مبارکه عنکبوت: ۴۱)

  نظرات ()
به بهانه ی پیشرفت علم به بقای اسرائیل کمک نکنید نویسنده: الفب - دوشنبه ٧ تیر ۱۳٩٥

برخی اعتقاد دارند مسائل علمی ربطی به سیاست نداد.به همین دلیل همکاری با دانشمندان اسرائیلی و چاپ مقاله در مجلات اسرائیلی ایرادی ندارد.و وزارت علوم اشتباه کرده که مجله های اسرائیلی را در لیست مجله های بی‌اعتبار قرار داده و لیستی که وزارت علوم منتشر می‌کند چون سیاسی است ارزشی ندارد.

در دنیایی که ابر قدرت ها از قدرت علمی شان فقط برای زورگفتن به ضعفا استفاده می کنند علم را در سیاست راه ندهیم که چه بشود .

مگر غیر این است که اگر کشوری قدرت علمی نداشته باشد ، اصلاً قدرت و قدرت سیاسی ندارد .

اصلاً ابر قدرت‌ها چرا دنبال پیشرفت علمی هستند ، آیا جز این است که می‌خواهند به تجهیزات جدیدی دست یابند که راحتتر بتوانند جهان را کنترل کنند و جهانی تشکیل دهند که خودشان همه کاره باشند.

چه بخواهید ، چه نخواهید در این دنیا ابر قدرت‌ها قدرتشان را مدیون علم و دانشمندان جهان هستند ، یعنی چه بخواهید ، چه نخواهید در این دنیا از علم مستقیماً در حکومتها و سیاستها استفاده میشود.

 

رهبر معظم انقلاب می فرمایندجبهه‌ی مقابل بعثت، جبهه‌ی جاهلیّت است. جاهلیّت را یک امر مربوط به یک مقطع تاریخیِ مشخّص و معیّنی نباید دانست که بگوییم آن روز پیغمبر در مقابل جاهلیّت قرار داشت و آن روز گذشت؛ جاهلیّت مخصوص آن روز نیست؛ جاهلیّت ادامه دارد، همچنان‌که بعثت ادامه دارد.

رگ رگ است این آب شیرین و آب شور

بر خلایق میرود تا نفخ صور

 این دوجبهه‌ای در میان بشر هست؛ این جاهلیّتی که در مقابل بعثت پیغمبران است، به‌معنای نداشتن علم نیست؛ این جهل، جهل در مقابل علم نیست؛ گاهی علم در خدمت جاهلیّت قرار میگیرد، کمااینکه امروز این‌جور است. امروز در دنیا، دانش بشری پیشرفته است امّا در خدمت همان جاهلیّتی است که بعثت پیامبران برای زدودن آن جاهلیّت بوده است. این جاهلیّت نقطه‌ی مقابل عقل هدایت‌شده‌ی به‌وسیله‌ی پیامبران و پروردگار است. »

(بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی 1395/02/16 )

رژیم غاصب اسرائیل هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر علم را از اسرائیلی ها بگیرند ، دیگر هیچ چیز برای آنها باقی نمی‌ماند و دیگر در این دنیا اصلاً به حساب نمی آیند.

به عنوان مثال یک گروه‌ تروریستی در جهان طالبان یا داعش یا امثال آن‌ها هستند ، آیا هیچ‌کس آن‌ها را به حساب می‌آورد و برای آن‌ها ارزش قائل است ، و یک گروه تروریستی دیگر در جهان رژیم تروریسم صهیونیسم است ، که اکثر کشورهای جهان از او می‌ترسند ، چرا، چون اسرائیل با علم تقویت شده است ،اسرائیل را با تجهیزات پیشرفته ی علمی تقویت میکنند ، بروزترین اختراعات دانشمندان جهان را اسرائیلی دارند ، سلاح هسته ای دارند ، تجهیزات پیشرفته ی نظامی دارند ، پهپاد و هواپیماهای پیشرفته دارند ،امکانات پیشرفته ی سایبری دارند ، اصلاً انگار هدف پیشرفت علم در غرب فقط یک چیز است و آن تلاش برای پیشرفت اسرائیل است.

با این تفاسیر آیا شایسته است بیاییم مانند احمق‌ها چشم خود را به روی حقیقت ببندیم و با دانشمدان اسرائیلی و مجلات اسرائیلی همکاری کنیم.

آیا این کار کمک به بقای اسرائیل نیست و افزایش اعتبار آن‌ها در جهان و تقویت قدرت آن‌ها نیست؟

داستان نقل شده از صفوان که از شیعیان امام موسی کاظم (علیه السلام) است را در انتها آورده‌ام حتماً آنرا بخوانید ، خلاصه‌اش این است که صفوان به هارون شتر کرایه داد و این موضوع را به اطلاع امام (علیه السلام) رساند ، امام(علیه السلام) از کارش ایراد گرفت ،صفوان گفت برای سفر معصیت ندادم بلکه برای سفر حج دادم ، امام(علیه السلام) فرمود آیا ته دلت علاقه مند است که لا اقل هارون این قدر در دنیا زنده بماند که برگردد و باقی‌مانده ی کرایه تو را بدهد؟ گفت: بله. فرمود: تو همین مقدار راضی به بقای ظالم هستی و همین گناه است.

در نتیجه امام (علیه السلام) از همین مقدار اندک رضایت به بقای ظالم هم ناخشنود بودند ، شماها چگونه خود را شیعه می‌دانید و به همکاری با دانشمندان اسرائیلی که کارشان خدمت به اسرائیل است رضایت میدهید؟

مگر شماها آرزوی نابودی این آدم کش ها که در راه رسیدن به هدفشان از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند ، را ندارید؟

اگر ندارید تفاوتی با آن‌ها ندارید و اگر دارید باید کمک به نابودی آن‌ها کنید.

اگر کمکی از دستتان ساخته نیست لااقل با این سخنان باطل از آن‌ها حمایت نکنید و این فکر باطل را در میان مردم القاء نکنید که رسالت دانشمندان جدا است و نباید تحت تأثیر سیاست قرار بگیرند مگر غیر این است که در دنیای کنونی هرچه دانشمندان به دست می‌آورند اولین استفاده اش را ستمگران جهان می برند.

 

رهبر انقلاب می فرمایند:

«مگر مردم اسرائیل کیهایند؟ همان کسانی هستند که غصب خانه، غصب سرزمین، غصب مزرعه، غصب تجارت به وسیله‌ی همین‌ها دارد انجام میگیرد. سیاهىِ لشگرِ عناصر صهیونیسم، همین‌هایند. نمیشود ملت مسلمان نسبت به افرادی که اینجور عامل دست دشمنان اساسی دنیای اسلام هستند، بی تفاوت باشد. نه، ما با یهودیها هیچ مشکلی نداریم، با مسیحیها هیچ مشکلی نداریم، با اصحاب ادیان در دنیا هیچ مشکلی نداریم؛ اما با غاصبان سرزمین فلسطین چرا؛ مشکل داریم. غاصب هم فقط رژیم صهیونیستی نیست.. این موضع نظام است این موضع انقلاب و موضع مردم است

«این با کشورهای دیگر فرق میکند که مردمش روی سرزمین غصبیای ننشستند. شهرکهای یهودینشین، امروز به وسیله‌ی همین مردمی که گفته میشود مردم اسرائیل هستند و به وسیله‌ی همین‌ها پر شده؛ همین‌هایند که دولت جعلی صهیونیست، اینها را مسلح کرده است علیه مردم مسلمان فلسطینی، که فلسطینیها جرأت نکنند نزدیک این شهرکها بشوند.»

 (خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۸۷/۰۶/۲۹)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! غیر از مؤمنان، کافران را ولّی و تکیه‌گاه خود قرار ندهید! آیا می‌خواهید (با این عمل،) دلیل آشکاری بر ضدّ خود در پیشگاه خدا قرار دهید؟! (سوره مبارکه نساء: ۱۴۴)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! یهود و نصاری را ولّی (و دوست و تکیه‌گاه خود،) انتخاب نکنید! آنها اولیای یکدیگرند؛ و کسانی که از شما با آنان دوستی کنند، از آنها هستند؛ خداوند، جمعیّت ستمکار را هدایت نمی‌کند (سوره مبارکه مائده: ۵۱)

 

بطور مسلّم، دشمنترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود و مشرکان خواهی یافت؛ و نزدیکترین دوستان به مؤمنان را کسانی می‌یابی که می‌گویند: «ما نصاری هستیم»؛ این بخاطر آن است که در میان آنها، افرادی عالم و تارک دنیا هستند؛ و آنها (در برابر حق) تکبّر نمی‌ورزند.(سوره مبارکه مائده: ۸۲)

 

داستان نقل شده از صفوان:

صفوان مردی بود که - به اصطلاح امروز - یک بنگاه کرایه وسائل حمل و نقل داشت که آن زمان بیشتر شتر بود، و به قدری متشخص و وسائلش زیاد بود که گاهی دستگاه خلافت، او را برای حمل و نقل بارها می خواست. روزی هارون برای یک سفری که می خواست به مکه برود، لوازم حمل و نقل او را خواست. قرار دادی با او بست برای کرایه لوازم. ولی صفوان، شیعه و از اصحاب امام کاظم است. روزی آمد خدمت امام و اظهار کرد - یا قبلا به امام عرض کرده بودند - که من چنین کاری کرده ام. حضرت فرمود: چرا شترهایت را به این مرد ظالم ستمگر کرایه دادی؟ گفت: من که به او کرایه دادم، برای سفر معصیت نبود. چون سفر، سفر حج و سفر طاعت بود کرایه دادم و الا کرایه نمی دادم. فرمود: پولهایت را گرفته ای یا نه؟ یا لا اقل پس کرایه هایت مانده یا نه؟ بله، مانده. فرمود: به دل خودت یک مراجعه ای بکن، الآن که شترهایت را به او کرایه داده ای، آیا ته دلت علاقه مند است که لا اقل هارون این قدر در دنیا زنده بماند که برگردد و پس کرایه تو را بدهد؟ گفت: بله. فرمود: تو همین مقدار راضی به بقای ظالم هستی و همین گناه است.

صفوان بیرون آمد. او سوابق زیادی با هارون داشت. یک وقت خبردار شدند که صفوان تمام این کاروان را یکجا فروخته است. اصلا دست از این کارش برداشت. بعد که فروخت رفت[نزد طرف قرار داد]و گفت: ما این قرار داد را فسخ می کنیم چون من دیگر بعد از این نمی خواهم این کار را بکنم، و خواست یک عذرهایی بیاورد. خبر به هارون دادند. گفت: حاضرش کنید. او را حاضر کردند. گفت: قضیه از چه قرار است؟ گفت من پیر شده ام، دیگر این کار از من ساخته نیست، فکر کردم اگر کار هم می خواهم بکنم کار دیگری باشد. هارون خبردار شد. گفت: راستش را بگو، چرا فروختی؟ گفت: راستش همین است. گفت: نه، من می دانم قضیه چیست. موسی بن جعفر خبردار شده که تو شترها را به من کرایه داده ای، و به تو گفته این کار، خلاف شرع است. انکار هم نکن، به خدا قسم اگر نبود آن سوابق زیادی که ما از سالیان دراز با خاندان تو داریم دستور می دادم همین جا اعدامت کنند.

منبع

http://www.hawzah.net/fa/Book/View/45271/24335/%D8%B5%D9%81%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%86

 

کلام آخر اینکه تا برخی دانشمندان احمق جهان (که معلوم نیست به دنبال چه هستند به دنبال شهرت اند به دنبال پولند به دنبال جایزه گرفتن اند ) از کمک علمی به ستمگران دست برندارند و امکانات آن‌ها را پیشرفته‌تر نکنند، ظلم در جهان از بین نخواهد رفت.

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) ریش (۳) گناه (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) جایز الخطا (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) مستحبات (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان طبق روایات ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج برخی زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان