بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
به بهانه ی پیشرفت علم به بقای اسرائیل کمک نکنید نویسنده: الفب - دوشنبه ٧ تیر ۱۳٩٥

برخی اعتقاد دارند مسائل علمی ربطی به سیاست نداد.به همین دلیل همکاری با دانشمندان اسرائیلی و چاپ مقاله در مجلات اسرائیلی ایرادی ندارد.و وزارت علوم اشتباه کرده که مجله های اسرائیلی را در لیست مجله های بی‌اعتبار قرار داده و لیستی که وزارت علوم منتشر می‌کند چون سیاسی است ارزشی ندارد.

در دنیایی که ابر قدرت ها از قدرت علمی شان فقط برای زورگفتن به ضعفا استفاده می کنند علم را در سیاست راه ندهیم که چه بشود .

مگر غیر این است که اگر کشوری قدرت علمی نداشته باشد ، اصلاً قدرت و قدرت سیاسی ندارد .

اصلاً ابر قدرت‌ها چرا دنبال پیشرفت علمی هستند ، آیا جز این است که می‌خواهند به تجهیزات جدیدی دست یابند که راحتتر بتوانند جهان را کنترل کنند و جهانی تشکیل دهند که خودشان همه کاره باشند.

چه بخواهید ، چه نخواهید در این دنیا ابر قدرت‌ها قدرتشان را مدیون علم و دانشمندان جهان هستند ، یعنی چه بخواهید ، چه نخواهید در این دنیا از علم مستقیماً در حکومتها و سیاستها استفاده میشود.

 

رهبر معظم انقلاب می فرمایندجبهه‌ی مقابل بعثت، جبهه‌ی جاهلیّت است. جاهلیّت را یک امر مربوط به یک مقطع تاریخیِ مشخّص و معیّنی نباید دانست که بگوییم آن روز پیغمبر در مقابل جاهلیّت قرار داشت و آن روز گذشت؛ جاهلیّت مخصوص آن روز نیست؛ جاهلیّت ادامه دارد، همچنان‌که بعثت ادامه دارد.

رگ رگ است این آب شیرین و آب شور

بر خلایق میرود تا نفخ صور

 این دوجبهه‌ای در میان بشر هست؛ این جاهلیّتی که در مقابل بعثت پیغمبران است، به‌معنای نداشتن علم نیست؛ این جهل، جهل در مقابل علم نیست؛ گاهی علم در خدمت جاهلیّت قرار میگیرد، کمااینکه امروز این‌جور است. امروز در دنیا، دانش بشری پیشرفته است امّا در خدمت همان جاهلیّتی است که بعثت پیامبران برای زدودن آن جاهلیّت بوده است. این جاهلیّت نقطه‌ی مقابل عقل هدایت‌شده‌ی به‌وسیله‌ی پیامبران و پروردگار است. »

(بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی 1395/02/16 )

رژیم غاصب اسرائیل هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر علم را از اسرائیلی ها بگیرند ، دیگر هیچ چیز برای آنها باقی نمی‌ماند و دیگر در این دنیا اصلاً به حساب نمی آیند.

به عنوان مثال یک گروه‌ تروریستی در جهان طالبان یا داعش یا امثال آن‌ها هستند ، آیا هیچ‌کس آن‌ها را به حساب می‌آورد و برای آن‌ها ارزش قائل است ، و یک گروه تروریستی دیگر در جهان رژیم تروریسم صهیونیسم است ، که اکثر کشورهای جهان از او می‌ترسند ، چرا، چون اسرائیل با علم تقویت شده است ،اسرائیل را با تجهیزات پیشرفته ی علمی تقویت میکنند ، بروزترین اختراعات دانشمندان جهان را اسرائیلی دارند ، سلاح هسته ای دارند ، تجهیزات پیشرفته ی نظامی دارند ، پهپاد و هواپیماهای پیشرفته دارند ،امکانات پیشرفته ی سایبری دارند ، اصلاً انگار هدف پیشرفت علم در غرب فقط یک چیز است و آن تلاش برای پیشرفت اسرائیل است.

با این تفاسیر آیا شایسته است بیاییم مانند احمق‌ها چشم خود را به روی حقیقت ببندیم و با دانشمدان اسرائیلی و مجلات اسرائیلی همکاری کنیم.

آیا این کار کمک به بقای اسرائیل نیست و افزایش اعتبار آن‌ها در جهان و تقویت قدرت آن‌ها نیست؟

داستان نقل شده از صفوان که از شیعیان امام موسی کاظم (علیه السلام) است را در انتها آورده‌ام حتماً آنرا بخوانید ، خلاصه‌اش این است که صفوان به هارون شتر کرایه داد و این موضوع را به اطلاع امام (علیه السلام) رساند ، امام(علیه السلام) از کارش ایراد گرفت ،صفوان گفت برای سفر معصیت ندادم بلکه برای سفر حج دادم ، امام(علیه السلام) فرمود آیا ته دلت علاقه مند است که لا اقل هارون این قدر در دنیا زنده بماند که برگردد و باقی‌مانده ی کرایه تو را بدهد؟ گفت: بله. فرمود: تو همین مقدار راضی به بقای ظالم هستی و همین گناه است.

در نتیجه امام (علیه السلام) از همین مقدار اندک رضایت به بقای ظالم هم ناخشنود بودند ، شماها چگونه خود را شیعه می‌دانید و به همکاری با دانشمندان اسرائیلی که کارشان خدمت به اسرائیل است رضایت میدهید؟

مگر شماها آرزوی نابودی این آدم کش ها که در راه رسیدن به هدفشان از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند ، را ندارید؟

اگر ندارید تفاوتی با آن‌ها ندارید و اگر دارید باید کمک به نابودی آن‌ها کنید.

اگر کمکی از دستتان ساخته نیست لااقل با این سخنان باطل از آن‌ها حمایت نکنید و این فکر باطل را در میان مردم القاء نکنید که رسالت دانشمندان جدا است و نباید تحت تأثیر سیاست قرار بگیرند مگر غیر این است که در دنیای کنونی هرچه دانشمندان به دست می‌آورند اولین استفاده اش را ستمگران جهان می برند.

 

رهبر انقلاب می فرمایند:

«مگر مردم اسرائیل کیهایند؟ همان کسانی هستند که غصب خانه، غصب سرزمین، غصب مزرعه، غصب تجارت به وسیله‌ی همین‌ها دارد انجام میگیرد. سیاهىِ لشگرِ عناصر صهیونیسم، همین‌هایند. نمیشود ملت مسلمان نسبت به افرادی که اینجور عامل دست دشمنان اساسی دنیای اسلام هستند، بی تفاوت باشد. نه، ما با یهودیها هیچ مشکلی نداریم، با مسیحیها هیچ مشکلی نداریم، با اصحاب ادیان در دنیا هیچ مشکلی نداریم؛ اما با غاصبان سرزمین فلسطین چرا؛ مشکل داریم. غاصب هم فقط رژیم صهیونیستی نیست.. این موضع نظام است این موضع انقلاب و موضع مردم است

«این با کشورهای دیگر فرق میکند که مردمش روی سرزمین غصبیای ننشستند. شهرکهای یهودینشین، امروز به وسیله‌ی همین مردمی که گفته میشود مردم اسرائیل هستند و به وسیله‌ی همین‌ها پر شده؛ همین‌هایند که دولت جعلی صهیونیست، اینها را مسلح کرده است علیه مردم مسلمان فلسطینی، که فلسطینیها جرأت نکنند نزدیک این شهرکها بشوند.»

 (خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۸۷/۰۶/۲۹)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! غیر از مؤمنان، کافران را ولّی و تکیه‌گاه خود قرار ندهید! آیا می‌خواهید (با این عمل،) دلیل آشکاری بر ضدّ خود در پیشگاه خدا قرار دهید؟! (سوره مبارکه نساء: ۱۴۴)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! یهود و نصاری را ولّی (و دوست و تکیه‌گاه خود،) انتخاب نکنید! آنها اولیای یکدیگرند؛ و کسانی که از شما با آنان دوستی کنند، از آنها هستند؛ خداوند، جمعیّت ستمکار را هدایت نمی‌کند (سوره مبارکه مائده: ۵۱)

 

بطور مسلّم، دشمنترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود و مشرکان خواهی یافت؛ و نزدیکترین دوستان به مؤمنان را کسانی می‌یابی که می‌گویند: «ما نصاری هستیم»؛ این بخاطر آن است که در میان آنها، افرادی عالم و تارک دنیا هستند؛ و آنها (در برابر حق) تکبّر نمی‌ورزند.(سوره مبارکه مائده: ۸۲)

 

داستان نقل شده از صفوان:

صفوان مردی بود که - به اصطلاح امروز - یک بنگاه کرایه وسائل حمل و نقل داشت که آن زمان بیشتر شتر بود، و به قدری متشخص و وسائلش زیاد بود که گاهی دستگاه خلافت، او را برای حمل و نقل بارها می خواست. روزی هارون برای یک سفری که می خواست به مکه برود، لوازم حمل و نقل او را خواست. قرار دادی با او بست برای کرایه لوازم. ولی صفوان، شیعه و از اصحاب امام کاظم است. روزی آمد خدمت امام و اظهار کرد - یا قبلا به امام عرض کرده بودند - که من چنین کاری کرده ام. حضرت فرمود: چرا شترهایت را به این مرد ظالم ستمگر کرایه دادی؟ گفت: من که به او کرایه دادم، برای سفر معصیت نبود. چون سفر، سفر حج و سفر طاعت بود کرایه دادم و الا کرایه نمی دادم. فرمود: پولهایت را گرفته ای یا نه؟ یا لا اقل پس کرایه هایت مانده یا نه؟ بله، مانده. فرمود: به دل خودت یک مراجعه ای بکن، الآن که شترهایت را به او کرایه داده ای، آیا ته دلت علاقه مند است که لا اقل هارون این قدر در دنیا زنده بماند که برگردد و پس کرایه تو را بدهد؟ گفت: بله. فرمود: تو همین مقدار راضی به بقای ظالم هستی و همین گناه است.

صفوان بیرون آمد. او سوابق زیادی با هارون داشت. یک وقت خبردار شدند که صفوان تمام این کاروان را یکجا فروخته است. اصلا دست از این کارش برداشت. بعد که فروخت رفت[نزد طرف قرار داد]و گفت: ما این قرار داد را فسخ می کنیم چون من دیگر بعد از این نمی خواهم این کار را بکنم، و خواست یک عذرهایی بیاورد. خبر به هارون دادند. گفت: حاضرش کنید. او را حاضر کردند. گفت: قضیه از چه قرار است؟ گفت من پیر شده ام، دیگر این کار از من ساخته نیست، فکر کردم اگر کار هم می خواهم بکنم کار دیگری باشد. هارون خبردار شد. گفت: راستش را بگو، چرا فروختی؟ گفت: راستش همین است. گفت: نه، من می دانم قضیه چیست. موسی بن جعفر خبردار شده که تو شترها را به من کرایه داده ای، و به تو گفته این کار، خلاف شرع است. انکار هم نکن، به خدا قسم اگر نبود آن سوابق زیادی که ما از سالیان دراز با خاندان تو داریم دستور می دادم همین جا اعدامت کنند.

منبع

http://www.hawzah.net/fa/Book/View/45271/24335/%D8%B5%D9%81%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%86

 

کلام آخر اینکه تا برخی دانشمندان احمق جهان (که معلوم نیست به دنبال چه هستند به دنبال شهرت اند به دنبال پولند به دنبال جایزه گرفتن اند ) از کمک علمی به ستمگران دست برندارند و امکانات آن‌ها را پیشرفته‌تر نکنند، ظلم در جهان از بین نخواهد رفت.

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) ریش (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) گناه (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) پاسخ به نظر (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان