بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نگاهی دیگر به پیشرفت نویسنده: الفب - چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢

1- گروهی مانند طالبان ایجاد کنیم بعدش هم از مدعیان حامی حقوق بشر بخواهیم که لطفا تشریف بیاورید و ما را از دست تروریسم نجات دهید.

2-اینکه ما هم منابع کشورمان را مفت در اختیار سرمایه داری قرار دهیم به امید آنها هم منت بگذارند و اتومبیلهای لوکس و هواپیما و سخت افزارهای پیشرفته در اختیار ما قرار دهند و ما را به یک مفت خور پیشرفته تبدیل کنند و ما هم دلمان خوش باشد دیگر پراید سوار نمیشویم.

3- واز سرمایه داری سلاح های پیشرفته برای ایجاد یک پلیس حرفه ای ، ارتش حرفه ای بخریم. سلاحهایی که از بس پیشرفته هستند که سازنده اش هر وقت بخواهد میتواند آنرا از همان جا از کار بیاندازد. و برای اینکه ارتشمان از سربازان وظیفه ای که انگیزه ای جز اتمام خدمت ندارند نباشند از مستشاران خارجی استفاده کنیم.

4-برای اینکه اساتید هم دلشان خوش باشد که منابع علمی به روز به دستشان می رسد و از علم روز عقب نمی مانند و دانشگاه های حرفه ای برایشان میسازند واجازه میدهند که از این دانشگاهها عالمی برای پیشرفت کشورمان بیرون بیاید اجازه دهیم در کشورمان دانشگاهی زیر نظر سرمایه داری احداث شود ( چون اگر این کار را کنند کنترل کشورها از دستشان در می‌رود و دیگر نمی توانند به کشورها زور بگویند).

5-ظاهرا ترکیه پیشرفته تر است پس ما هم مثل ترکیه پیشرفت کنیم و رسم الخط کشورمان را از رسم الخط عربی به لاتین تغییر دهیم تا به کلی دسترسی مردم به کتابهای قبل از خود و قرآن را از بین ببریم و برای پیوستن به اتحادیه اروپا کلوپهای هم جنس بازی ایجاد کنیم ،راستی غربی ها چقدر پیشرفته هستند! برای اینکه روز برهنگی دارند و کلوپ های هم جنس بازی دارند و شبکه های خصوصی  دارند که شیوه ی صحیح چسبیدن به زنان را با نام علم sexology به مردم آموزش می دهند.

و به جوانان بیاموزیم که هرچه شلوارت تنگ تر باشد عشق بیشتر می شود.

(نمی دانم این همه پیشرفت را از کجا آورده اند)

6-یا اینکه ما هم مثل بعضی کشورها زبان رسمی کشورمان را به انگلیسی تغییر دهیم که دیگر وضع زبانمان افتضاح نباشد

یکی از علل پیشرفت آنها (البته فقط در صنعت)به خاطر این است که برای خودشان  ارزش قائل می شوند و مانند اکثر ما ایرانی ها این قدر خود را پست جلوه نمیدهند و از کشورهای بسیار پیشرفته ای مثل ترکیه و امارات و قطر تقلید نمی کنند.

در ایران برخی فقط بلدند از مملکت عیب جویی کنند و کلمه ای از پیشرفتهای ایران به زبان نمی آورند یا اگر بیاورند باز هم قصد عیب جویی دارند.همیشه بر زبان کلمه ی حقیقت جویی می آورند و بخشی از حقیقت را گفته و باقی را نمی گویند. 

و نقش معلم و استاد را نباید نادیده گرفت به خاطر رفتار  معلم و استاد است که اکثرا در ایران پیشرفت را فقط پیشرفت مادی میدانند و به دنبال پیشرفت معنوی نیستند مثلا با توجه به اینکه زبان قرآن و ائمه عربی است و جامعه ما باید به خاطر درک بهتر این مفاهیم برای زبان عربی هم ارزش قائل شود و آنرا یاد بگیرد ، ولی به خاطر اینکه استاد و معلمی نبوده که این چیزها را به شاگرد بیاموزد کمتر کسی به زبان عربی توجه می کند.

ایرانی ها حتی خواصشان مثل اساتید  دانشگاه ها هم نمی دانند در ایران هم دانشمندانی مثل آیت الله سید محمد حسین طباطبایی وجود داشته اند و این هم به خاطر این است کمتر از دانشمندان ایرانی یاد می شود .(بنابر این،) هرگز چشم خود را به نعمتهای (مادّی)، که به گروه‌هایی از آنها [= کفّار] دادیم، میفکن!و بخاطر آنچه آنها دارند، غمگین مباش! و بال (عطوفت) خود را برای مؤمنین فرود آر!(سوره مبارکه الحجر –آیه 88 )


(سوره مبارکه زخرف)

اگر (تمکّن کفّار از مواهب مادی) سبب نمی‌شد که همه مردم امت واحد (گمراهی) شوند، ما برای کسانی که به (خداوند) رحمان کافر می‌شدند خانه‌هایی قرار می‌دادیم با سقفهایی از نقره و نردبانهایی که از آن بالا روند،﴿٣٣﴾

و برای خانه‌هایشان درها و تختهایی (زیبا و نقره‌ای) قرار می‌دادیم که بر آن تکیه کنند؛

﴿٣۴﴾

 و انواع زیورها؛ ولی تمام اینها بهره زندگی دنیاست، و آخرت نزد پروردگارت از آن پرهیزگاران است! ﴿٣۵

 و هر کس از یاد خدا روی‌گردان شود شیطان را به سراغ او میفرستیم پس همواره قرین اوست!﴿٣۶

 و آنها [= شیاطین‌] این گروه را از راه خدا بازمی‌دارند، در حالی که گمان می‌کنند هدایت‌یافتگان حقیقی آنها هستند! ﴿٣٧

تا زمانی که (در قیامت) نزد ما حاضر شود می‌گوید: ای کاش میان من و تو فاصله مشرق و مغرب بود؛ چه بد همنشینی بودی! ﴿٣٨

(ولی به آنها می‌گوییم:) هرگز این گفتگوها امروز به حال شما سودی ندارد، چرا که ظلم کردید؛ و همه در عذاب مشترکید!﴿٣٩


 ...و خداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلّطی نداده است.(سوره مبارکه النسا:141)


 کسی که زراعت آخرت را بخواهد، به کشت او برکت و افزایش می‌دهیم و بر محصولش می‌افزاییم؛ و کسی که فقط کشت دنیا را بطلبد، کمی از آن به او می‌دهیم امّا در آخرت هیچ بهره‌ای ندارد! (سوره مبارکه شوری: ۲۰)

 

و در آنچه خدا به تو داده، سرای آخرت را بطلب؛ و بهره‌ات را از دنیا فراموش مکن؛ و همان‌گونه که خدا به تو نیکی کرده نیکی کن؛ و هرگز در زمین در جستجوی فساد مباش، که خدا مفسدان را دوست ندارد! (سوره مبارکه قصص: ۷۷)

 

کسانی که در راه کفر، شتاب میکنند، تو را غمگین نسازند! به یقین، آنها هرگز زیانی به خداوند نمی‌رسانند. (بعلاوه) خدا می‌خواهد (آنها را به حال خودشان واگذارد؛ و در نتیجه،) بهره‌ای برای آنها در آخرت قرار ندهد. و برای آنها مجازات بزرگی است! (سوره مبارکه آل‌عمران: ۱۷۶)

 

شما منافقان،) همانند کسانی هستید که قبل از شما بودند (و راه نفاق پیمودند؛ بلکه) آنها از شما نیرومندتر، و اموال و فرزندانشان بیشتر بود! آنها از بهره خود (از مواهب الهی در راه گناه و هوس) استفاده کردند؛ شما نیز از بهره خود، (در این راه) استفاده کردید، همان گونه که آنها استفاده کردند؛ شما (در کفر و نفاق و استهزای مؤمنان) فرو رفتید، همان گونه که آنها فرو رفتند؛ (ولی سرانجام) اعمالشان در دنیا و آخرت نابود شد؛ و آنها همان زیانکارانند! (سوره مبارکه توبه: ۶۹)


زندگی دنیا برای کافران زینت داده شده است، از این‌رو افراد باایمان را (که گاهی دستشان تهی است)، مسخره می‌کنند؛ در حالی که پرهیزگاران در قیامت، بالاتر از آنان هستند؛ (چراکه ارزشهای حقیقی در آنجا آشکار می‌گردد، و صورت عینی به خود می‌گیرد؛) و خداوند، هر کس را بخواهد بدون حساب روزی می‌دهد. (سوره مبارکه بقره: ۲۱۲)

مؤمنان نباید کافران را به جاى مؤمنان به دوستى بگیرند و هر که چنین کند در هیچ چیز [او را] از [دوستى] خدا [بهره‏اى] نیست مگر اینکه از آنان به نوعى تقیه کند و خداوند شما را از [عقوبت] خود مى‏ترساند و بازگشت [همه] به سوى خداست (سوره مبارکه آل عمران 28)اى کسانى که ایمان آورده‏اید به جاى مؤمنان ، کافران را به دوستى خود مگیرید آیا میخواهید علیه خود حجتى روشن براى خدا قرار دهید (سوره مبارکه آل عمران 144)


دین و آیین چه کسی بهتر است از آن کس که خود را تسلیم خدا کند، و نیکوکار باشد، و پیرو آیین خالص و پاکِ ابراهیم گردد؟ و خدا ابراهیم را به دوستیِ خود، انتخاب کرد. (سوره مبارکه نساء: ۱۲۵)

 

روایت زیر از یکی از ائمه (شاید از امام علی (علیه‌السلام) ) نقل شده:

مومن در دنیای کافر شریک است ولی کافر در آخرت مومن شریک نیست.


از امام حسن (علیه‌السلام) نقل شده:

همنشینی با بدان موجب بدگمانی به خوبان است.

 

از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) نقل شده:

هر کس سنت و روش نیک یا زشتی را در جامعه جاری سازد تا وقتی که در دنیا

مردمی به آن سنت عمل می کنند ثواب یا کیفر آن اعمال را به حساب این شخص

هم می گذارند.

(نکته:هر کس مردم را از راه راست منحرف کند پیرو راه  شیطان است و شیطان است)

یک کلمه بگویم علت عقب ماندگی ما بی قانونی نیست بلکه بی نظمی است.


  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) ریش (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) گناه (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) پاسخ به نظر (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان