بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
قضاوت بی جای بعضی از افراد نویسنده: الفب - دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٢

بعضی افراد به محض اینکه به مشکلی برمی خورند شروع به ایراد گرفتن از همه چیز و بد و بیراه گفتن به هر که ، که فکر می کند مسبب آن مشکل است و دعا کردن به حال هرکه ، که فکر می کند اگر او بود این مشکل پیش نمی آمد ، می کنند.

برخیشان افراطی ترند و اگر ببینند کسی می خواهد آنها را متوجه اشتباهشان کند ، تمام چیزهایی را که از قبل بینشان بوده را فراموش کرده و او را نیز  مانند مسببان مشکلش پنداشته و شروع به بد گفتن به او می کند.

و در این حالت هر سخنی را که شنیده و یا میشنود که مطابق با آن چیزهایی در بالا گفتم و اعتقاداتش است آنرا بدون دلیل قبول می کند.

در نهایت متوجه میشود مشکلش مربوط به خودش است و به سادگی قابل حل می باشد.

برخیشان حتی بعد از اینکه مشکلش حل میشود هم حاضر به پس گرفتن حرفهایش نمیشوند و میگویند این چیزها که گفتم وجود دارند به موقعش نشانت می دهم و به قدری مغرورند که هیچ وقت حاضر به عذرخواهی نیستند.

 آخر تعصب بی جا به عقاید بی پایه تا چه حد؟

این چه جور زندگی کردن است؟ آخر این چه حماقتی است که به جای اینکه اول کمی  فکر کند  که مشکلش را حل کند مشکلات دیگر برای خود ایجاد می کند و با سخن بیجا فکر دیگران را آشفته کرده و فقط آبروی خود را می برد.

مثلا ماشینش ترمز می برد و تصادف می کند. شروع به ایراد گرفتن از کارخانه و حمل کننده و فروشنده ماشین و بد و بیراه گفتن به مملکت و نظام و مدیران مملکت که چرا این ماشین در این مملکت استفاده میشود و دعا به حال مدیران کشورهای پیشرفته که اگر در آنجا زندگی می کردم چنین مشکلی به وجود نمی آمد ، می کنند. و به تایید چیزهای عجیب می پردازند مثلا در آمریکا ترمز هیچ ماشینی نمی برد.(اگر شنونده عاقل باشد همینجا متوجه میشود که آن فرد احتمالا تعصب زیادی به آمریکا دارد) و کسی که می گوید (چیزهایی از این ماشین در ذهن دارم که اگر بگویم به ضررم تمام میشود) میپردازد و اگر ببینند کسی می خواهد او را متوجه اشتباهش کند ، تمام چیزهایی را که از قبل بینشان بوده را فراموش کرده و او را فردی متعصب و افراطی می نامند. و حتی اگر هم بداند این مشکل بدست او حل میشود چون او را مانند مسببان مشکلش می پندارد کمکی از او قبول نمی کند.

و در نهایت متوجه میشود که مدت زیادی از ماشین کار کشیده بدون اینکه آنرا نزد تعمیرکار ببرد که قطعاتش را چک کند.

و یا مثلا کامپیوتر خود را روشن می کند ، وقتی که به اینترنت متصل میشود متوجه میشود که فلان سایت باز نمیشود، ناراحت میشود و شروع به ایراد گرفتن از کامپیوتر و سرویس ارائه دهنده ی اینترنت و کشوری که در آن زندگی می کند و قاره ای که در آن زندگی می کند و سیاره ای که در آن زندگی می کند و در نهایت همه چیز را به گردن خدا می اندازد که چرا جهان را اینگونه خلق کردی و بدو بیراه گفتن به فروشنده کامپیوتر و فروشنده سرویس اینترنت و شخصی که آن سایت را طراحی کرده و حتی کسانی که از آن سایت استفاده می کنند و دعاکردن به حال دیگر فروشندگان کامپیوتر و دیگر ارئه دهندگان سرویس اینترنت و طراحان سایت های دیگر و حتی کاربران دیگر سایتها می کنند. و به تایید چیزهایی مثل با نفوذ بودن طراح کامپیوتر و سایت و مسئولان ارئه دهنده ی سرویس اینترنت که توانسته اند آن را به مردم  قالب کنند می پردازد و در تاییدش می گوید امان از نفوذ.

و در نهایت متوجه میشود که آدرس سایت را اشتباه وارد کرده است.

همه چیز را به هم ریخت آخر به چه رسید.

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) ریش (۳) گناه (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) جایز الخطا (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) مستحبات (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان طبق روایات ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج برخی زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان