بسم الله الرحمن الرحیم


پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ الفب
آرشیو وبلاگ
      درد


یا الله یا محمد یا امام علي یا حضرت فاطمه یا امام حسن یا امام حسين يا امام سجاد یا امام محمد باقر یا امام جعفر صادق یا امام موسي کاظم یا امام رضا یا امام محمد تقي یا امام علي النقي یا امام حسن عسکري یا صاحب الزمان (عليهم السلام)
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
در مورد دوستان با دوستان خدا و دشمنان با دشمنان خدا نویسنده: الفب - شنبه ۱٦ آذر ۱۳٩٢

تا آنجا که من دیدم اکثر کسانی که  دوستان خدا را دوست دارند(مثل علمای دین) و کسانی که با دشمنان خدا دشمند (حتی اگر واجب هم نبود) افرادی هستند که خودشان نیز دوست خدا هستند ، یعنی برایشان حرام و حلال دین که دستورات خدا است مهم است و به آن عمل می کنند و یا ممکن است به آن عمل نکنند ولی به آن اعتقاد کامل داشته باشند.

و اکثر کسانی که دشمنان خدا را(مثل دولتمردان آمریکا و یا مثل بعضی از افراد در  رژیم سابق (پهلوی) )را دوست دارند کسانی هستند که به دین و یا بخشی از آن اعتقادی ندارند.

مثلا کسی رادیدم که از حجاب خوشش نمی آمد و عاشق رژیم سابق پهلوی بود.

و اکثر کسانی که یکی از دشمنان خدا را دوست دارند ، کم کم علاقه دیگر دشمنان خدا هم در دلشان می افتد و کار آنها را توجیه می کنند.مثلا برخی که رژیم پهلوی را دوست داشتند کم کم به آمریکا هم علاقه مند شدند و کارهایش را توجیه می کردند.

و اکثر  کسانی از دوست خدا متنفرند (و به نظر خود او را دشمن می پندارند) کم کم اعمال دین را هم ترک می کنند ( مثلا کسی را دیدم که نماز می خواند ولی از آیت الله بهجت (ره) خوشش نمی آمد ، الان آن فرد یک رکعت نماز هم نمی خواند.) که ممکن است به دلیل تنفر از دوست خدا به این پستی رسیده باشند ، مثلا چون از او خوشش نمی آید و می بیند که او نماز می خواند ، از نماز خواندن هم بدش آمد.

که این هم نوعی حماقت است مگر نماز را برای خدا نمی خواندی و برای فلانی می خواندی که الان چون از فلانی خوشت نمی آید نماز را ترک کردی

 

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دشمن من و دشمن خودتان را دوست نگیرید! شما نسبت به آنان اظهار محبّت می‌کنید، در حالی که آنها به آنچه از حقّ برای شما آمده کافر شده‌اند و رسول اللّه و شما را به خاطر ایمان به خداوندی که پروردگار همه شماست از شهر و دیارتان بیرون می‌رانند؛ اگر شما برای جهاد در راه من و جلب خشنودیم هجرت کرده‌اید؛ (پیوند دوستی با آنان برقرار نسازید!) شما مخفیانه با آنها رابطه دوستی برقرار می‌کنید در حالی که من به آنچه پنهان یا آشکار می‌سازید از همه داناترم! و هر کس از شما چنین کاری کند، از راه راست گمراه شده است! (سوره مبارکه ممتحنه: ۱)

 

هیچ قومی را که ایمان به خدا و روز رستاخیز دارند نمی‌یابی که با دشمنان خدا و رسولش دوستی کنند، هر چند پدران یا فرزندان یا برادران یا خویشاوندانشان باشند؛ آنان کسانی هستند که خدا ایمان را بر صفحه دلهایشان نوشته و با روحی از ناحیه خودش آنها را تقویت فرموده، و آنها را در باغهایی از بهشت وارد می‌کند که نهرها از زیر (درختانش) جاری است، جاودانه در آن می‌مانند؛ خدا از آنها خشنود است، و آنان نیز از خدا خشنودند؛ آنها «حزب اللّه» اند؛ بدانید «حزب اللّه» پیروزان و رستگارانند. (سوره مبارکه مجادله: ۲۲)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! یهود و نصاری را ولّی (سرپرست و دوست و تکیه‌گاه خود،) انتخاب نکنید! آنها اولیای یکدیگرند؛ و کسانی که از شما با آنان دوستی کنند، از آنها هستند؛ خداوند، جمعیّت ستمکار را هدایت نمی‌کند (سوره مبارکه مائده: ۵۱)

 

(ولی) کسانی را که در دلهایشان بیماری است می‌بینی که در (دوستی با آنان)، بر یکدیگر پیشی می‌گیرند، و می‌گویند: «می‌ترسیم حادثه‌ای برای ما اتفاق بیفتد (و نیاز به کمک آنها داشته باشیم!)» شاید خداوند پیروزی یا حادثه دیگری از سوی خود (به نفع مسلمانان) پیش بیاورد؛ و این دسته، از آنچه در دل پنهان داشتند، پشیمان گردند! (سوره مبارکه مائده: 52)

 

پ ن : من حکم قطعی در مورد همه ندادم و از کلمه ی اکثرا استفاده کردم یعنی ممکن است استثنا هم داشته باشد.

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ علم (۱۳) دین (۱۱) بدحجاب (۱۱) عالم (٩) ظلم (٧) خدا (٧) آمریکا (٦) امر به معروف و نهی از منکر (٦) معصومین علیهم السلام (٦) دوست و دشمن خدا (٥) ریش (٥) هدف خلقت (٥) شیطان (٥) دانشگاه (٥) عشق (٤) دنیا (۳) شاه (۳) شیعه (۳) کافر (۳) ظهور (۳) غیبت (۳) حماقت (۳) یک جمله معروف (۳) تارنگار (وبلاگ) (٢) به ضرر گوینده اش (٢) توبه (٢) تهمت (٢) روحانی (٢) عبادت (٢) زیبایی (٢) گناه (٢) سوءظن (٢) مال حرام (٢) مهاجرت (٢) رفیق (٢) کربلا (٢) آدم (٢) پیشرفت (٢) نفس (٢) انقلاب (٢) ازدواج (٢) قرآن (۱) صبر (۱) دعا (۱) ایمان (۱) اسرائیل (۱) توکل (۱) شهادت (۱) تربیت (۱) فرهنگ (۱) اسلام (۱) استاد (۱) درد (۱) عزاداری (۱) روزی (۱) اعتماد به نفس (۱) بهشت (۱) سخنرانی (۱) شهوت (۱) زهد (۱) خیانت (۱) عذاب (۱) حالات (۱) بیانات رهبر (۱) سن تکلیف (۱) سوال مهم (۱) پرحرفی (۱) کرسی آزاد اندیشی (۱) اختلاط زن و مرد (۱) آزاده گی (۱) زشتی (۱) مجتهد (۱) انحراف (۱) علما (۱) برهنگی (۱) قضاوت (۱) پیامبران (۱) دشمن (۱) بندگی (۱) آزمایش (۱) آبرو (۱) آخرت (۱) تعصب (۱) اسارت (۱) ایستادگی (۱) تقوا (۱) جبر یا اختیار (۱) غرور ابلیس (۱) صحبت با حیوانات (۱) پاسخ به نظر (۱) سرگرم کردن مردم (۱)
مطالب اخیر سخننان آیت الله دستغیب (ره) در مورد علم واقعی و اهمیت فراگیری آن در ماه رمضان اگر کسی به مستحبات عمل نکرد بی دین نیست! تفسیر حدیث النظافة من الایمان ریش گذاشتن سنت حضرت ابراهیم (سلام خدا بر او) است آیا در زمان شاه مردم دیندارتر بودند؟ از دشمنان امام حسین (ع) (رضا شاه و پسرش) حمایت نکنید دانشمندان غربی همگی جیره خوار اهل بیت علیهم السلام هستند داستان قرآن کوچک نیمه سوخته(در مورد زنانی که بد حجاب میشوند) عقب افتادن ازدواج زنان ایراداتی به نظام دانشگاهی جهان