مهاجرت

کسانی که قصد مهاجرت دارند علاوه بر شغل و ... به نکات زیر هم توجه کنند:
1_آیا کشور مقصد برای قوانین الهی و زندگی اخروی ارزشی قائل است؟
2_اگر برای خدمت به خلق میروید کدام بهتر است؟خدمت به مومن یا خدمت به کافر یا اگر برای کمک به پیشرفت میروید چرا حاظر نیستید که بمانید و برای پیشرفت کشور خود تلاش کنید؟
3_اگر شغلی که انتخاب میکنید موجب خدمت به دولت است ابتدا مطمئن شوید که آن دولت دولت ظالم نباشد.
4_اگر فقط به خاطر اینکه آنها پیشرفته هستند(فقط همین نه چیز دیگر) میروی که بتوانی راحتتر زندگی کنی به نظر من این کاری بیهوده است مثلا مورچه ها در زندگی از انسانها هم منظمترند آیا این عاقلانه است کسی تمام ارزشهای الهی و انسانی شهر خود را رها کند و فقط به خاطر نظم با مورچه ها زندگی کند؟(بعضی انسانها از حیوان هم پست ترند‎‏ مثلا کسانی که دین را قبول ندارند و فقط با دل خوش کردن خودشان به رقص و مسائل جنسی و ... زندگی می کنند)

(حرف دل خودم:در کجای جهان انسانهایی وفادار به خدا و کلمه خدا مانند ایرانیان وجود دارد بعضی از آنها به قدری عجیبند که یک یا علی می گویند و اسرار جهان را آشکار می کنند و اگر دیگران نمیتوانند باور کنند فقط به خاطر این است که از این چیزها دور افتاده اند و خود را در تاریکی حبس کرده اند)

/ 1 نظر / 19 بازدید
يه نفر

سید جمال می گوید: رفتم به غرب اسلام را دیدم ولی مسلمان ندیدم، برگشتم به شرق مسلمان دیدم اما اسلام ندیدم. ما داریم که نظم از ویژگی مسلمان است. رعایت حقوق دیگران از ویژگی مسلمان است. هرجا که اینها دیده شد و نشانه‌هایی از اسلام هست. پراکندگی و اختلاف به قول امام از جنود شیطان است. وقتی یک جوان به غرب می‌رود و این نشانه‌ها را که می‌بیند تشخیص می‌دهد که رفتارهای اسلامی در حال اجراست. سید جمال این نشانه‌ها را گفته اما اینکه در غرب اسلام را دیدم و مسلمان ندیدم، در اعلامیه‌ها و بیانیه‌های او دیده نمی شود بلکه از او نقل قول شده. او عوامل ترقی غرب را علم، مبارزه با ظلم و ستم، رعایت حقوق مردم، اجرای قانون و... را مطرح می‌کند.