اگر ما در زمان امام حسین علیه السلام بودیم چه می کردیم

برخی می گویند  معلوم نبود اگر ما هم در زمان امام حسین علیه السلام بودیم طرف امام را می طرفتیم یا طرف یزید یا بی طرف می شدیم.

اگر این  سوال  را این گونه مطرح کنیم که آیا ما به طرف حق می رویم یا باطل یا بی طرف میشویم جواب به آن بسیار آسان میشود.

حق و باطل در همه  زمان ها وجود داشت و الان هم وجود دارد. اگر ما الان به طرف حق می رویم در آن زمان هم به طرف امام حسین علیه السلام می رفتیم و اگر الان به طرف باطل می رویم در آن زمان حامی یزید می شدیم و اگر الان بی طرفیم آنگونه هم اوضاع همین بود.

همانگونه که در زمان امام حسین علیه السلام عده ای با اینکه همه چیز را میدانستند باز هم در حقانیت امام علیه السلام شک داشتند الآن هم عده ای با اینکه اوضاع را می دانند در حقانیت آیت الله خامنه ای شک دارند.

در آنموقع یزید با اینکه شخصیتی بود ضد دین طرفدارانی داشت که البته اهل نماز و روزه هم بودند الآن هم با اینکه عده ای می بینند آمریکا ضد دین است باز هم طرف آمریکا را می گیرند البته اهل نماز و روزه هم هستند  یا قبل از انقلاب عده ای با اینکه از اعمال شاه ملعون خبر داشتند ولی باز هم از شاه حمایت می کردند.

همچنین در زمان امام حسین علیه السلام عده ای به هیچ وجه حاضر نبودند تا فکر خود را برای تشخیص حق و باطل به کار برند و فقط حرف پدر خود یا قبیله خود یا دوستان خود یا  اکثریت را تکرار میکردند الآن هم عده ای اینگونه زندگی می کنند.

همچنین عده ای بی طرفند.که در برخی موارد این گروه ضررشان در حد ضرر طرفداران ظلم است.

البته دقت کنید که در کربلا جناب حر (ره) هم وجود داشت که ابتدا یزیدی بود ولی پشیمان شد و توبه کرد و امام حسین علیه السلام هم توبه اش را پذیرفت .

و همچنین با خواندن یا شنیدن این مطالب بجای اینکه به تجزیه وتحلیل دیگران بپردازید بفکر درست کردن خود بیافتید که اگر همه خود را اصلاح کنند کل جامعه اصلاح میشود.

/ 0 نظر / 107 بازدید