دنیا دار آزمایش است

دنیا دار آزمایش است

برای آزمایش و امتحان باید از قبل خود را آماده کنید.

برای اینکه بدانید در فلان موقعیت چه کنید که خدا راضی باشد همیشه به دنبال یادگیری واجبات و محرمات دین  ( کسانی که برترند علاوه بر این به دنبال یادگیری مستحبات و مکروهات هم می روند) و تمرین برای درست عمل کردن آن باشید تا در لحظه ی امتحان به درستی از عهده ی آن برآیید.

زمان آزمایش لحظه ی سختی است. حتی کسانی هم که این چیزها را یاد گرفته اند ممکن است وسوسه ی ابلیس و شیطان نفسش فریبش دهد چه برسد به کسانی که اصلا به دنبال یادگیری وپیدا کردن جواب (چه باید بکنیم؟) نبوده اند

البته از لطف خدا هیچ وقت غافل نشوید و از او بخواهید که در همه حال کمکتان کند

در لحظه امتحان اکثرا هر کاری که تا آن لحظه انجام میدادند را تکرار می کنند، همانطور که در مدرسه در زمان امتحان چون فرصت کم است مجبوریم  فقط چیزهایی را که از قبل یاد گرفتیم(چه درست چه غلط) بنویسیم،  پس عمرخود را با کارهای بیهوده تلف نکنید که وقت امتحان برسد و آنرا خراب کنید. قبل ا امتحان بروید و یاد بگیرید

گاهی اوقات سوالی به ذهنمان می آید  که اگر فلان اتفاق بیافتد تو چه کار میکنی؟ به جوابی که به آن می دهی دقت کن چون  ممکن است همان اتفاق برایت بیافتد و ممکن است در لحظه ی امتحان همان کار را انجام دهی کنی پس همیشه به دنبال جواب درست باشید و تمرین برای عمل به آن(و در لحظه ی عمل با ارامش کامل و بدون عجله عمل کنید)

اگر هم امتحان را خراب کردید  به فکر باشید  که دوباره امتحان دیگر را خراب نکنید و با افسوس بیهوده عمر خود را تلف نکنید و تقصیر کارتان را گردن دیگران نیندازید که فلانی باعث اشتباه شد و بگویید خودم بدم و بد کردم تا زودتر به فکر جبران بیافتید.  گذشته گذشت. برای آینده  خود را آماده کنید.

بدون شرح:( جمجه ای در رودخانه بود.و جریان آب او را می برد و او مدام تکرار میکرد بد است بدتر نشود تا اینکه خورد به پره آسیاب و له شد ) 

پ.ن:تا توانستم ساده نوشتم که راحتتر درک و عمل کنید که بهانه ای برای اینکه مطلب سنگین بود و نتوانستم درک کنم باقی نماند و اگر اشکالی دیدید بگویید.

/ 0 نظر / 7 بازدید