شیعه هراسی

1-اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک جنگ فرهنگی آغاز شد. جنگ عراق علیه مردم مسلمان ایران در ادامه‌ی این جنگ فرهنگی صورت گرفت کینه‌توزی‌های بعد از جنگ نیز ادامه‌ی همین جنگ فرهنگی علیه انقلاب اسلامی ایران است. در واقع ایران‌هراسی بنیان سیاست خارجی آمریکا، سیاست رسانه‌ای آمریکا و سیاست‌های تهاجمی آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تشکیل می‌دهد و برخاسته از یک تکنیک قدیمی است که طی دهه‌های گذشته نسبت به دیگرانی که هدف معکوس برای اهداف سلطه‌آمیز آمریکا محسوب می‌شده، به‌کار گرفته شده است.تفاوتی که پس از گذشت نزدیک به دو قرن تلاش فراگیر در جهت «آرزوی مرگ برای دیگران» و تلاش برای کشتار جمعی نظامی و فرهنگی دیگران به وجود آمده، توسعه‌ی عنصر «آگاهی فراگیر جهانی» از یک سو و از سوی دیگر «خستگی و نفرت فراگیر نسبت به ظلم» و وجود آرزوی عدالت در میان ملل جهان است.

2- تفکر جنگ، تفکر «یا با مایید یا بر ما» و «یا با مایید یا باید بمیرید»، ریشه‌‌ای قدیمی‌ در فرهنگ سیاسی آمریکا دارد. امروز نیز همچنان این نگاه خودخواهانه در تفکر سیاسی آمریکا موج می‌زند. دیگری‌هراسی، چه در شکل فرهنگی و چه در شکل نظامی، ادامه‌ی همین تفکر سلطه‌آمیز است.

3- «براى این‌که جمهورى اسلامى را منزوى کنند، ایران‌هراسى را عمومى می‌کنند. مرتباً حرف پشت سر حرف مى‌آورند. نه؛ ایران طرفدار ملت‌هاست، طرفدار مظلومین است. جمهورى اسلامى با ظلم مخالف است، با ظالم مبارزه می‌کند، در مقابل زورگویى و زیاده‌خواهى ظالمان و مستکبران هم با همه‌ى وجود مى‌ایستد و عقب‌نشینى نمی‌کند.» (بخشی از بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی در جمع مردم گیلان‌غرب، ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۰)

4 -آمریکا تمام تلاشش برای القای این مطالب است:" برتری فرهنگی، رفاه اجتماعی و عقلانیت فردی، سیاسی و فرهنگی آمریکایی‌ها در برابر عقب‌افتادگی، گرفتاری، ناکارآمدی و عدم برخورداری از عقلانیت و مدنیت ملل دیگر"

5- چهار هدف آمریکا برای دیگری‌هراسی

نخست «فرو ریختن دیگری از درون»دوم «مشروعیت بخشیدن به جنگ در صورت ضرورت»«ایجاد شرایط اضطراری برای شکستن قاعده‌های بین‌المللی» و توسعه‌ی ظلم و چهارم «تشویق تجارت جنگ» در جهان است

6- دیدگاهی که جنگ را عامل ساخته شدن دولت می‌داند،نوعی از ایدئولوژی را با خود همراه می‌کند که برای دست‌یابی به قدرت، هیچ مانعی را به رسمیت نمی‌شناسد(مخصوصا مانع بزرگی مثل شیعیان)

7- آگاهی و حس نوستالژیک نسبت به برقراری عدالت جهانی، «دروغ‌های بزرگ آمریکا» را برملا ساخته است.اینرا در بیداری اسلامی در مصر، تونس، یمن، بحرین، لیبی، اردن و عربستان می‌توان دید.

/ 0 نظر / 22 بازدید