مطالبی در مورد عبادت

دقت کرده اید که اگر ورزشکاران بی برنامه باشند و  گاهی ورزش کنند و گاهی ورزش نکنند به آن نتیجه مطلوب و سطحی  که مدنظر دارند نمی رسند یا اگر ورزش را ترک کنند به تدریج قدرتی را که بدست آورده اند هم از دست می دهند.

در عبادات هم اینگونه است . اگر سستی کنید به نتیجه مطلوب نمی رسید. و اگر آنرا ترک کنید چیزهایی را که به دست آورده اید هم از دست میدهید.

البته خدا راه توبه را برای برگشتن باز گذاشته است.

پس بسیار خدا را شکر کنید که راه توبه را باز گذاشت که اگر راه توبه باز نبود مانند درختی بودیم که وقتی سوخت و خاکستر شد دیگر نباید به این فکر باشد که همان درخت سابق شود و رشد کند و بالا برود و دوباره بالا برود و آنقدر برود که به کمالش برسد.

و طبق کلام خدا در قرآن همیشه از صبر و نماز یاری جویید.

صبر بسیار مهم است. مثلا شما وقتی با ماشین می خواهید به سفر بروید حساب می کنید که این سفر 15 ساعت می کشد.چونکه مثلا در فلان آزادراه با سرعت بیش از 120 هزارمتر در ساعت نمی توان حرکت کرد و در فلان گردنه حداکثر سرعت باید 10 هزار متر در ساعت باشد .

پس با توجه به حوادثی که از آن خبر ندارید و ممکن است پیش بیاید پس شما حداقل باید 15 ساعت صبر کنید.

و همیشه بخاطر داشته باشید که این خدا بود که شما را آفرید و او بود که شما را هدایت کرد و راه را به شما آموخت تا بوسیله ی چیزهایی که به شما آموخت و قدرتی که به شما داد برخی مشکلات را به دست خود حل کنید  و اوست که از شما مواظبت می کند تا از شر چیزهایی که از آن خبر ندارید در امان باشید.

سوره مبارکه بقره

وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ ۚ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَةٌ إِلَّا عَلَى الْخَاشِعِینَ(45)

از صبر و نماز [برای حل مشکلات خود و پاک ماندن از آلودگی ها و رسیدن به رحمت حق] کمک بخواهید و بی تردید این کار جز بر کسانی که در برابر حق قلبی فروتن دارند دشوار و گران است.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ﴿١۵٣﴾

ای اهل ایمان از صبر و نماز [برای حل مشکلات خود و پاک ماندن از آلودگی ها و رسیدن به رحمت حق] کمک بخواهید زیرا خدا با صابران است.

التماس دعا

/ 1 نظر / 26 بازدید
ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.