با شنیدن امر به معروف و نهی از منکر تکراری بدانید که ضرر کردید

اگر به خاطر اشتباهتان کسی به شما امر و نهی ای کرد که قبلا از کس دیگری همان امر یا نهی را شنیده بودید ، بدانید که بسیار ضرر کردید.

بسیار ضرر کردید که کسی بدون اینکه از شما مزدی بخواهد حاضر شد اشتباهتان را به شما بگوید ولی شما به آن توجه نکردید.

این بی توجهی  یک ضررش این است که شما احتمالا باز هم همان اشتباه را خواهید کرد و ضرر دیگرش که شاید اصلا به فکرتان هم نرسیده باشد این است که شما با این بی توجهی ممکن است برای همیشه فرصت رسیدن به چیزی که لازمه اش اصلاح آن اشتباه بود را از دست بدهید.

مثلا فرض کنید شما در دانشگاهی درس می خوانید. سر کلاس درس الف کسی به شما گوشزد می کند که این درس پیش نیاز درس ب است و درس ب هم ترم بعد  با فلان استاد که بسیار استاد باسوادی است ارائه میشود.اگر شما به نصیحت آن فرد توجه نکنید و درس را پاس نکنید ترم بعد نمی توانید از آن استاد فیض ببرید. و بدبختی مهمتر این است که ممکن است آن استاد دیگر این درس را ارائه نکند.شاید بعدا شما با استاد دیگری درس ب را پاس کنید ولی حیف که فرصت شاگردی آن استاد بهتر را از دست داده اید.(البته قبول دارم که این از هیچی بهتر است)

و توجه داشته باشید که دنیا هم می تواند مثل دانشگاه باشد.(البته آن مثال فقط برای تقریب ذهن بود)

و همیشه به یاد خدا باشید و همیشه از خدا بخواهید که هوای شما داشته باشدکه شما فرصتها را از دست ندهیدیا فرصت از دست داده را جبران کنید.

/ 0 نظر / 7 بازدید