چرا برای علم دین بیشتر از علوم مادی ارزش قائل شویم؟

هدف خلقت عبادت است.(سوره ذاریات وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ 56

من جنّ و انس را نیافریدم جز برای اینکه عبادتم کنند (و از این راه تکامل یابند و به من نزدیک شوند))

و برای اینکه بدانیم چه عبادتی مد نظر خداست باید  اول به سراغ علم دین برویم.

و از طرفی علوم مادی فقط وقتی ارزش دارد که در جهت عبادت از آن استفاده شود.چون فقط با عبادت است که انسان به خدا می رسد.کسی که به دنبال علم است تا برای لذت بردن به پول یا شهرت برسد این علم او را به خدا نمی رساند. و برای اینکه بدانیم چگونه از این علوم مادی در راه عبادت سود بریم باید به سراغ دین خدا برویم. (و می دانیم که دین در نزد خدا اسلام است)

برای اینکه بدانید اگر دین را رها کنیم و فقط به دنبال علوم مادی باشیم چه میشود به آمریکا توجه کنید که چون دین را رها کردند و فقط به ابر قدرت بودن و ثروتمند بودن فکر می کنند چقدر به بشریت ظلم می کنند.

و طبق تاریخ مسمانان در ابتدا  با هدف عبادت به دنبال علم می رفتند تا اینکه غربی ها در علوم مادی پیشرفت کردند و برای رسیدن به ثروت بیشتر مانع پیشرفت دیگران و بخصوص دینداران میشدند که مبادا با آموزه های دین مانع ثروتمند شدن آنها شوند .

 در ایران هم تا قبل از انقلاب اسلامی اوضاع اینگونه بود و بعد از انقلاب اوضاع تغییر کرد و ایران نماد کشوری است که طبق آموزه های دین به دنبال علوم مادی است و با توجه به اینکه همیشه کشورهای ظالم به سرپرستی آمریکا درسدد است مانع پیشرفت دینداران شود باز هم به لطف خدا ایران در حال پیشرفت است و ان شاء الله بیشتر هم خواهد شد چون هر که دین خدا را یاری کند خدا یاریش می کند.

سوره مبارکه محمد

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ (7)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد 

 همچنین اگر اطلاعات دینیمان ناقص باشد باز هم علوم مادی ممکن است فایده ای برایمان نداشته باشد.مثلا عده ای میشنوند خدمت به خلق عبادت است.ولی چون اطلاعاتشان ناقص است نمی دانند به دولتی که به دیگران ظلم می کند نباید خدمت کرد و میروند و مثلا در دانشگاه کشورهای ظالمی مثل آمریکا خدمت می کنند و همچنین برای دانشمندانی که عمرشان در راه خدمت به ظالم به هدر رفت ارزش قائلند و آنها را ستارگانی میدانند که خدا برای نجات بشر فرستاده است.

اگر واقعا آنها موجب نجات بشرند پس چرا خدا پیامبری به مانند آنها نفرستاده است که بشر را نجات دهند.

اگر آن دانشمندان اینقدر ظالم را تقویت نکنند دینداران مجبور نیستند برای مقابله با ظالم اینهمه هزینه کنند و می توانند با فرصت بیشتری به یادگیری قرآن و علوم محمد و آل محمد(صل الله علیه و آله و سلم) که علم حقیقی است بپردازند(چون ارزش هر علم تا وقتی است که معلومش موجود باشد و علوم مادی فقط در عالم ماده ارزش دارد) و به خاطر نحسی وجودشان و مشکلاتی که ایجاد می کنند است که دیندار به جای اینکه عمر شریفش را برای یادگیری علوم قرآن صرف کند مجبور است به ساختن سلاح و دیگر ابزار برای مبارزه با دشمن صرف کند.

/ 1 نظر / 46 بازدید
باجه (سیستم افزایش بازدید)

با سلام وبلاگ خوب و قشنگی دارید و پست های خوبی میزارید اگه خواستید امار بازدید وبلاگتون رو افزایش بدید به ما سر بزنید http://bajeagahi.persianblog.ir