بدحجابی و توجه به بد حجاب مانع نظر به ملکوت است

از وجود مبارک پیامبر اکرم(علیه السلام) این روایت نقل شده که «لَولاٰ أنَّ الشَّیاطینَ یَحومُونَ عَلیٰ قُلوبِ بَنى آدمَ لَنَظَرُوا إِلیَ المَلَکوت»(1)

 "اگر شیاطین در اطراف قلب بنی آدم طواف و حرکت نکنند و حضور نداشته باشند، می‌توانند به باطن وملکوت نظر کنند."

آنچه که مانع نظر انسان به ملکوت است، گرفتار بودن قلب او دربند شیاطین است، که مانع از این می‌شوند که انوار الهی بر قلب او بتابد.

کار شیطان وسوسه کردن است.ابتدا باید زمینه ی گناهی فراهم باشد که شیطان بتوانند وسوسه کنند.اگر زمینه ی گناهی وجود نداشته باشد شیطان نمی تواند کسی را به گناه وسوسه کند مثلا اگر  آنتن ماهواره ای موجود نباشد شیطان نمی تواند دیگران را وسوسه کند که به برنامه های رقص و.. که در شبکه ی ماهواره ای پخش میشود نگاه کن.

یک زمینه ی گناه همین جسم ماست که شیطان صاحبش را به نمایان کردن آن در مقابل دیگران و بدحجاب شدن یا بی حجاب شدن دعوت می کند.

کسی که بدحجاب شد اولین ضررش برای خودش است و با اختیارش شیاطین را دور خود جمع می کند و خود را از چیزهایی مثل نظر به ملکوت و مهمتر اینکه از قرب به خدا محروم می کند. کسی که به سخن شیطان گوش می کند خود به شیطان نزدیک می کند یعنی قرب به شیطان دارد.

کسی که به شیطان نزدیک شد وسیله ی خوبی برای راحتتر کردن کار شیاطین است .

یکی دیگر از زمینه های گناه وجود بد حجاب در جامعه است. نگاه به نامحرم حرام است.

وجود نامحرم بدحجاب است  موجب میشود شیطان  دیگران وسوسه کند که به این نامحرم نگاه کنند.

 کسانی که به این بدحجاب نگاه می کنند شیاطین را دور خود جمع می کنند و طبق حدیث مذکور از پیامبر (صلی الله علیه و آله ) نمی توانند به ملکوت نگاه کنند.

این نگاه موجب میشود حتی در زمانی هم که این نامحرم موجود نیست شیطان باز به سراغ کسی که نگاه کرد بیاید و تصویر آن نامحرم را به خاطرش بیاورد و اینگونه هم او را محروم از ملکوت کند.و این نگاه موجب میشود که شیطان او را به گناهانی مثل داشتن دوست نامحرم یا ارتباط با نا محرم یا دیدن رقص یا فیلم های بد و ... دستور دهد.

بدحجاب امر شیطان را اطاعت کرد و هم خودش را از نظر به ملکوت محروم کرد و هم وسیله ای شد که دیگران را هم از نظر به ملکوت محروم کند.

توجه کنید که مردان هم باید حجاب را رعایت کنند و لباس بدن نما نپوشند و بخاطر این از کلمه بد حجاب استفاده می کنم که هم شامل مرد و هم زن بد حجاب شود.

 ---------------------------------------

1-محجة البیضاء: ج 2، ص 241

/ 0 نظر / 32 بازدید